Štvrtáci na CHRISTMAS CUP-e 2022 s bronzom

Naši „štvrtáci“, rozdelení do dvoch tímov, sa v dňoch 28. a 29. 12. 2022 zúčastnili turnaja CHRISTMAS CUP 2022, ktorý hostil Zimný štadión Stana Mikitu v Ružomberku. V silnej konkurencii ďalších desiatich družstiev si napokon naši ZELENÍ vybojovali bronzové medaile, ŽLTÍ skončili na peknom 5. mieste.

Hralo sa na polovicu klziska systémom 1+4. Každý zápas bol rozdelený na dva polčasy po 16 minút s povinným striedaním štvoríc po jednej minúte. Za víťazstvo v každom polčase získalo družstvo dva body, za remízu jeden.

ŽLTÍ ma skvelí vstup do turnaja, keď v základnej skupine postupne porazili domácich rovesníkov, bratislavský Slovan BIELI i trenčiansku Duklu ŽLTÍ. Smerom k večeru im však začali dochádzať sily a po remíze s Popradom, hoci ho prestrieľali 11:6, prehrali posledný skupinový duel s Dubnicou. Tá napokon aj vyhrala skupinu A s 18-timi bodmi a skóre 24:16, pred druhými Žilinčanmi (13 bodov, skóre 38:20) a taktiež 13-bodovým Popradom BIELI (43:32).

ZELENÍ po úvodnom víťazstve nad Dolným Kubínom síce stratili bod s bratislavským Slovanom MODRÍ, no potom si všetko vynahradili jednoznačnými výhrami proti Trenčínu BORDOVÍ, Popradu MODRÍ i Trnave. So 17-timi bodmi a skóre 40:19 tak zaslúžene dominovali v konečnej tabuľke skupiny B pred 14-bodovým HC Slovan Bratislava MODRÍ (35:21).

V play-off sa ako prví z našich predstavili ŽLTÍ, a hoci trnavských „gladiátorov“ dokázali v prvom polčase poraziť, napokon ich cestu k medailovým pozíciám  stoplo viac inkasovaných gólov v druhom polčase. Vďaka systému turnaja ich však čakali ešte dva zápasy a v nich si to „odniesol“ Dolný Kubín a najmä Slovan Bratislava MODRÍ, ktorému v súboji o 5. priečku nasúkali 13 gólov.

ZELENÍ vstúpili do nadstavbových bojov výhrou nad domácimi, no následná prehra s neskorším víťazom celého podujatia HK Poprad BIELI ich „odsúdila“ na boj o 3. miesto. Proti Trnave však dokonale pomstili svojich „žltých“ spoluhráčov za ich štvrťfinálovú prehru s „gladiátormi“ a po oduševnenom výkone si zaslúžene vybojovali bronzové medaily.

VÝSLEDKY VLKOV NA TURNAJI:

ZÁKLADNÉ SKUPINY:

SKUPINA A:

MHK Ružomberok – Vlci Žilina ŽLTÍ 0:4 na body (celkové skóre 3:7)

Vlci Žilina ŽLTÍ – HC Slovan Bratislava BIELI 0:4 na body  (celkové skóre 4:11)

HK Dukla Trenčín ŽLTÍ - Vlci Žilina ŽLTÍ 1:3 na body (celkové skóre 3:7)

Vlci Žilina ŽLTÍ – HK ŠKP Poprad BIELI 2:2 na body (celkové skóre 11:6)

HK Spartak Dubnica - Vlci Žilina ŽLTÍ 4:0 na body (celkové skóre 4:2)

SKUPINA B:

MHK Dolný Kubín - Vlci Žilina ZELENÍ 1:3 na body (celkové skóre 4:5)

Vlci Žilina ZELENÍ - HC Slovan Bratislava MODRÍ 2:2 na body (celkové skóre 8:6)

HK Dukla Trenčín BORDOVÍ - Vlci Žilina ZELENÍ 0:4 na body (celkové skóre 3:9)

Vlci Žilina ZELENÍ – HK ŠKP Poprad MODRÍ 4:0 na body (celkové skóre 13:2)

HK Trnava - Vlci Žilina ZELENÍ 0:4 na body (celkové skóre 2:7)

PLAY-OFF:

Štvrťfinále: Vlci Žilina ŽLTÍ - HK Gladiátors Trnava 2:2 na body - vďaka lepšiemu celkovému skóre (2:4) postúpila ďalej Trnava, MHK Ružomberok – Vlci Žilina ZELENÍ 1:3 na body.

Zápas play-out: MHK Dolný Kubín - Vlci Žilina ŽLTÍ 0:4 na body

Semifinále: HK Poprad BIELI - Vlci Žilina ZELENÍ 3:1 na body

O 5. miesto: Vlci Žilina ŽLTÍ - Slovan Bratislava MODRÍ 4:0 na body

O 3. miesto: HK Gladiátors Trnava - Vlci Žilina ZELENÍ 0:4 na body

ZOSTAVY VLCI ŽILINA - MLÁDEŽ:

ŽLTÍ: Šimo – M. Kováč, Ďurana, Kropáč, D. Kašša – L. Lučivňák, Tomaščík, Pecler, Moravčík.

ZELENÍ: Miženko – Barbořák, M. Pirošík, M. Ako, S. Kadlec – Laurenčík, Regec, M. Hulman, Pallo.

Tréneri: M. Beniač, D. Valášek, D. Barbořák.

Konečné poradie CHRISTMAS CUP 2022: 1. HK Poprad BIELI, 2. HK Spartak Dubnica, 3. Vlci Žilina ZELENÍ, 4. HK Gladiátors Trnava, 5. Vlci Žilina ŽLTÍ, 6. HC Slovan Bratislava MODRÍ, 7. MHK Dolný Kubín, 8. MHK Ružomberok, 9. HC Slovan Bratislava BIELI, 10. DUKLA Trenčín ŽLTÍ, 11. DUKLA Trenčín BORDOVÍ, 12. HK Poprad MODRÍ.